Новини

Єдиний стандарт юридично значущого електронного документа дасть змогу перевести документообіг у держустановах на європейський стандарт – експерти

27-06-2019

26 червня о 15.00 в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Єдиний стандарт юридично значущого електронного документу». Захід відбувся за підтримки проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Крім того, такий формат дасть змогу відмовитися від паперових документів при взаємодії з європейськими партнерами. Про це на прес-конференції в УНІАН заявив директор Департаменту інформаційних технологій Державного агентства з питань електронного урядування України Володимир Брусіловський.

«20 листопада 2018 року набув чинності наказ № 60 Державного агентства з питань електронного урядування України «Про затвердження вимог до форматів даних електронного документообігу в органах державної влади». Цей наказ дав змогу почати процес переходу документообігу в держустановах на європейський стандарт. Таким чином, електронний документ нового формату може містити як безпосередньо текст документів, так і електронні підписи всіх відомств і установ, які брали участь в його створенні», – зазначив Володимир Брусіловський. Він додав, що прийняття цього наказу дасть змогу унормувати питання архівного збереження, узгодження проектів нормативно-правових актів, укладання та підписання договорів в електронній формі. Крім того, це дасть можливість розширити транскордонну взаємодію і відмовитися від паперових документів при співробітництві з європейськими партнерами завдяки застосуванню стандарту, який використовується в Європі.

Як зазначив технічний радник з електронного урядування проекту «Реформа управління на сході України II» Вячеслав Штанько, було дуже важливо підтримати цю ініціативу, оскільки йдеться про рівні правила функціонування ринку документообігу в цілому: «Йдеться про стандарти і правила функціонування ринку документообігу без надання переваги тому чи іншому гравцеві, тому я впевнений, що це ще на крок наближає нас до інтеграції України в єдиний цифровий ринок і в майбутньому допоможе забезпечити виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».

При цьому директор Центрального державного електронного архіву України Юрій Ковтанюк повідомив, що такий формат з технічної точки зору дає змогу максимально спростити обмін інформацією між оперативними системами та забезпечити її передачу на архівне збереження.

У прес-конференції взяли участь:

  • Володимир Брусіловський, директор Департаменту інформаційних технологій Державного агентства з питань електронного урядування України
  • Наталія Дресвяннікова, юристка у сфері електронних довірчих послуг
  • Юрій Ковтанюк, директор Центрального державного електронного архіву України
  • Вячеслав Штанько, патентний повірений, технічний радник з електронного урядування проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини
  • Модератор: Андрій Мелащенко

Учасники поділилися думками про єдиний стандарт юридично значущого електронного документу, аспекти архівного зберігання електронних документів та експертну оцінку прийнятої нормативно-правової бази електронного документообігу.

Джерело: УНІАН