Новини

Інвестиційне планування, утворення тарифів та моніторинг ефективності роботи комунальних підприємств

27-11-2013

В рамках проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» у м. Луганськ обговорили планування співробітництва на період 2014-2015 рр. між проектом, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (надалі – Нацкомпослуг) та підприємствами, які надають послуги з водопостачання та водовідведення у Луганській області.

У зустрічі прийняли участь представники Нацкомпослуг - Дмитро Арлачов, директор департаменту стратегічного планування та розвитку у сфері комунальних послуг та Анатолій Михайлістий, директор Департаменту тарифної политики та регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення; представники проекту GIZ та GFA Consulting Group (Гамбург, Німеччина); керівники та представники комунальних підприємств з водопостачання та водовідведення міст Алчевськ, Краснодон, Рубіжне та Лисичанськ; представники Департаменту житлово-комунального господарства Луганської обласної державної адміністрації та міських рад пілотних міст проекту.

У ході зустрічі була представлена програма підтримки з боку проекту GIZ на II фазу, яка включає планування управління активами, допомогу у впровадженні методики розрахунку тарифів та моніторинг ефективності діяльності комунальних підприємств. При цьому методика розрахунку тарифів, яка впроваджується Нацкомпослуг, включатиме інвестиційну складову, технічне обслуговування та прибутковість інвестиційного капіталу з урахуванням платоспроможності населення України. Учасники заходу мали можливість ознайомитися та обговорити огляд результатів дослідження поточного стану чотирьох комунальних підприємств з водопостачання та водовідведення та дослідження рівня задоволеності споживачів якістю комунальних послуг у п’яти містах Луганської області, які проводилися за підтримки проекту GIZ.

У своїй доповіді Дмитро Арлачов зазначив основні принципи функціонування електронної системи моніторингу та порівняльного аналізу (бенчмаркінгу) водоканалів, яка була створена в рамках партнерського проекту між Україною та Євросоюзом. Протягом наступних двох років діяльність проекту GIZ у цієї сфері буде спрямована на впровадження цієї електронної системи в обраних водоканалах. Електронна база даних містить у собі ключові показники ефективності роботи, за якими проводитиметься порівняльний аналіз.

Заходи, запропоновані проектом GIZ, допоможуть підприємствам забезпечити довгострокову стійкість шляхом планування в управлінні активами та розробки стратегії фінансування, що сприятиме переходу на нову методику формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання та визначенню пріоритетності інвестиційних планів.