Новини

Cемінар-тренінг на тему «Практичні аспекти залучення інвестицій та супроводу інвестиційних проектів»

19-11-2011

На сьогоднішній день завдання залучення інвестицій є дуже актуальним для розвитку території Луганської області. У рамках створення Агенції регіонального розвитку Центрально-Луганського субрегіону проект GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг» організував семінар-тренінг для співробітників Агенції і співробітників Стаханівської міської ради. Ведучий семінару - досвідчений фахівець у сфері залучення інфестіцій - Олександр Осовець, експерт Агенції «ЛьвівІнвест».

Спосіб залучення інвестицій залежить від багатьох чинників, і насамперед від правильного планування, тому в перший день роботи увазі учасників були запропоновані стратегічні документи з планування процесу залучення інвестицій, а так само огляд правил і процедур, які впливають на організацію інвестиційної діяльності. Так само були розглянуті доступні на регіональному рівні інструменти та механізми по залученню інвестицій та обслуговування інвесторів.

Від теорії перейшли до практики: учасники семінару активно обговорили можливі заходи щодо залучення інвестицій з урахуванням реалій м. Стаханова.

При розгляді побудови регіональної системи із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів особлива увага приділялася розгляду можливостей та перешкод при роботі з центральними органами виконавчої влади, які мають відношення до реалізації інвестиційних проектів. Важливу роль при цьому відіграє ефективний алгоритм побудови інфраструктури підтримки інвестиційного процесу. Логічним завершенням роботи першого дня було представлення практичних кейсів з сфери залучення інвестицій та супроводу інвестиційних проектів.

За другий день роботи учасники ознайомилися з матеріалами по створенню промислової нерухомості як інструментом конкурентної переваги в боротьбі за інвестиції. Серед розглянутих питань були такі, як створення індустріальних парків, промислових зон, відновлення роботи майнових комплексів типу «Браунфілд», особливості вибору земельних ділянок для створення промислової нерухомості, алгоритм дослідження інженерно-технічної інфраструктури та інші.

Учасникам представилася можливість ознайомитися зі спектром типових питань, що задаються іноземними інвесторами при відвідуванні земельних ділянок та майнових комплексів. Ведучий також зробив детальний огляд дозвільно-погоджувальних процедур, які необхідно проходити на всіх етапах реалізації інвестиційного проекту і торкнувся питання ціноутворення та його впливу на прийняття рішення потенційними інвесторами. Були викладені можливості державно-приватного партнерства для реалізації інвестиційних проектів. При цьому значну увагу було приділено створенню Рівненського оптового ринку сільськогосподарської продукції компанії «Шелен» вартістю 19 млн. євро а також створенню Індустріального парку Рівненської області як прикладів впровадження державно-приватного партнерства.

На дату офіційного відкриття Агенції доцільно мати пакет інформаційних матеріалів, що включає діючі стратегії і програмні документи, типи послуг, інформаційні матеріали про інвесторів, огляди ринків, інвестиційний паспорт міста та інші. Тому задля розробки пакету зазначених матеріалів і для організації ефективної самостійної роботи з підвищення навичок нової команди Агентства, був сформований ряд завдань. Характер завдань передбачає збір, аналіз і вивчення матеріалів і чинних нормативних документів з урахуванням специфіки міст Центрально-Луганського субрегіону.

В майбутньому планується організувати для команди Агентства інформаційну поїздку для отримання практичного досвіду і вивчення форм роботи в один із Західних регіонів України.