Новини

Досвід співпраці Харківського Центру надання адміністративних послуг та Державної міграційної служби

04-03-2014

21 лютого 2014 року експерти Проекту GIZ “Підвищення якості муніціпальних послуг в Україні” та ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» відвідали Центр надання адміністративних послуг м. Харків (ЦНАП). Метою візиту було отримання інформації щодо співпраці ЦНАПу м. Харків та Державної міграційної служби (ДМС).

Керівник Харківського ЦНАПу Ірина Синицька провела оглядову екскурсію Центром та відповіла на всі запитання. Під час візиту обговорили основні проблемні питання, які необхідно вирішити на всіх рівнях для подальшого розширення послуг ДМС, які можна надавати в Центрах адміністративних послуг.

Наразі Головне управління Державної міграційної служби України в Харківській області через ЦНАП надає лише 2 послуги: вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні 25- і 45-річного віку та видача паспорта громадянина України по досягненню громадянином 16-річного віку. Але й це вже спрощує для громадян отримання цієї послуги саме через ЦНАП.

Треба відмітити, що дуже вдалою є структура ЦНАПу м. Харків. Так, з метою наближення послуг до місця проживання заявників, забезпечення зручних та доступних умов отримання послуг суб'єктами звернень у межах міста Харкова було створено аж 9 територіальних підрозділів ЦНАП, які підпорядковані його центральному відділенню. Завдяки віддаленому доступу до всієї системи керівник та адміністратори центрального підрозділу мають змогу прискорити та вдосконалити процес надання послуги. Крім того, така структура дозволяє швидко розподіляти адміністраторів між районними підрозділами в разі негайної потреби.

Далі представники делегації відвідали Територіальний підрозділ ЦНАП Ленінського району та змогли оцінити роботу підрозділу, який обслуговує один з найбільших районів міста Харкова.

Завдяки візиту до ЦНАПу м. Харків було отримано багато додаткової інформації, яка використовуватиметься при розробці рекомендацій щодо впровадження нових процедур надання послуг Державною міграційною службою через ЦНАПи в Луганській області.