Новини

Друга нарада Керівного комітету - регіональна стратегія поводження з твердими побутовими відходами в Луганській області

26-09-2012

25 вересня 2012 року в Алчевську відбулася друга нарада Керівного комітету за участю представників Алчевської, Брянківської та Стахановської міських адміністрацій, Перевальської районної ради та Луганської обласної державної адміністрації.

Проект GIZ представляли Вольфганг Хютцен, старший радник з питань комунальних послуг, Дмитро Тикунов, національний довгостроковий експерт з комунальних послуг, Нікола Дойчинов і Пітер Феірклос, міжнародні експерти у сфері поводження з відходами, і Олександр Бєлов, національний короткостроковий експерт GIZ. Серед представників міст і районів були Микола Моргунов, міський голова Брянки, Віталій Сурай і Любов Кочеткова, заступники міського голови Алчевська, Віталій Михайлов, керівник Перевальської районної державної адміністрації, Сергій Літвинов, заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства областної адміністрації та Петро Кравчук, керівник проектної групи з розробки місцевих планів дій у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Мета технічної допомоги в секторі поводження з ТПВ полягає в підтримці міських і районних адміністрацій у розвитку регіональної стратегії та складання економічно обгрунтованих інвестиційних проектів.

Зустріч Керівного комітету є важливим кроком у розробці стратегії. Командою проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг» були запропоновані попередні кошториси витрат на майбутню систему відходів та показаний їх вплив на тарифи. Деякі принципи прийняття ключових рішень, які в основному відносяться до фінансової беззбитковості, тарифів, покриваючих повну вартість, та оцінки можливостей впровадження були представлені до уваги Керівного комітету. Очікується, що зворотний зв’язок від членів Комітету буде отриманий в жовтні 2012 року.

В майбутньому експерти GIZ продовжуватимуть розробку інституційної структури цього міжмуніципального проекту. В цьому контексті можливі варіанти організаційної структури будуть представлені на розгляд представникам Керівного комітету вже в листопаді 2012 року. До кінця 2012 року експертами GIZ буде складена загальна концепція проекту, яка надалі може надаватися потенційним міжнародним і національним фінансовим установам.