Новини

Формування дієздатних територіальних громад

06-11-2015

Реформа місцевого самоврядування є однією з ключових змін в державі, необхідних для європейського розвитку України на сучасному етапі. Хід реформи місцевого самоврядування є складним процесом, і одним із найважливіших його напрямків є об’єднання громад та формування їх реальної спроможності виконувати всі повноваження, передбачені законодавством.

5-6 листопада 2015 року в Києві відбувся II Форум місцевої демократії «Формуємо спроможні громади». У форумі взяли участь голови малих міст та селищ, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів влади, українських і міжнародних організацій, вітчизняні та зарубіжні експерти.

Мета форуму - консолідувати зусилля органів місцевого самоврядування, центральних органів державної влади, громадянського суспільства і лідерів громад, міжнародних програм технічної допомоги та експертного середовища для успішної реалізації  реформи місцевого самоврядування.

Радник проекту «Реформа управління на сході України» з адміністративних послуг Олексій Кубарь представив результати роботи проекту в рамках панельної дискусії «Синергія міжнародних програм  в підтримці реформи місцевого самоврядування в Україні».

Олексій Кубарь зазначив, що досвід створення більше 15 Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) за підтримки проекту дозволяє визначити певні нормативи та стандарти, що слугуватимуть громадам орієнтиром під час планування та створення власних ЦНАПів. Цей досвід дозволяє отримати відповіді на наступні питання:

  • Якою має бути площа приміщення ЦНАП?
  • Скільки необхідно державних адміністраторів?
  • Який бюджет потрібно на створення ЦНАП з урахуванням спеціалізованого програмного забезпечення та оснащення робочих місць?

Ці та інші практичні питання будуть висвітлені в методичному посібнику, який готується проектом до виїзних комітетських слухань щодо реалізації законодавства України про адміністративні послуги.