Новини

Луганська облдержадміністрація при підтримці проекту GIZ провела Регіональну нараду з питань надання адміністративних послуг в Луганській області

01-12-2011

В нараді прийняли участь представники різних адміністративних рівній: головне управління економіки Луганської ОДА, Департамент конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України, Координаційного центру з питань втілення економічних реформ Адміністрації Президенту України, начальники управлінь економіки та державні адміністратори єдиного дозвільного центру міст та районів Луганської області.

В рамках конференції було розглянуто низку найбільш важливих та актуальних питань, які постають перед органами місцевого самоврядування в процесі створення Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Після відкриття конференції Світланою Дроботенко та виступом керівника проекту GIZ Александри Курт, яка освітила основні напрямки роботи Німецького міжнародного співробітництва в Україні, учасникам були продемонстровані відеосюжети кращих вітчизняних та зарубіжних практик функціонування ЦНАП.

Ярослава Кaгляк, головний спеціаліст відділу законопроектування з питань конститутиційного законодавства та державного будування Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України повідомила про новітні тенденції законодавства у сфері адміністративних послуг. Необхідно зазначити, що найбільш активно учасники залучились до обговорювання проекту закону Про адміністративні послуги.

Представники пілотних міст проекту, серед яких начальник відділу економіки Стахановської міської ради Олена Волкова, заступник міського голови Свердловську Олександр Матус, заступник міського голови Алчевську з питань діяльності виконавчих органів влади Любов Кочеткова, начальник відділу надання адміністративних послуг Краснодону Олена Чорна та начальник відділу з питань економічного розвитку та регуляторної політики Рубіжанської міської ради Олександр Нетреба, представили власний досвід підготовки створення ЦНАП, визначили досягнуті результати та проблеми, які ще потребують вирішення.

Проте всі з нетерпінням чекають прийняття законопроекту, який внесе більшу ясність в організаційні та процедурні моменти.

За допомогою сучасних технологій - скайп-конференцзв’язку - Марія Горностай, координатор Координаційного центру з питань реалізації економічних реформ Адміністрації Президента України, проінформувала учасників конференції, яких змін вони мають чекати вже на початку 2012 року в результаті роботи робочої групи з питань адміністративних послуг, яку планується сформувати вже у грудні поточного року.

Начальник управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради Калініченко Ольга Іванівна розповіла про основні труднощі, які постали перед міською владою за місяць роботи Луганського ЦНАПУ, ознайомила учасників конференції з етапами створення Центру та найближчими планами на майбутнє.

«Нам потрібна така налагоджена робота Центру, за яку можна не тільки відзвітуватися, а щоб вона дійсно була корисною і зручною для наших громадян та задовольняла всі їхні потреби», – наголосила Ольга Іванівна.

Конференція закінчилась відвідуванням Луганського центру адміністративних послуг, впродовж візиту Маценко Марина Миколаївна - начальник відділу з питань дозвільної системи – відповіла на питання учасників наради, яких було чимало.

В цілому, учасники конференції були задоволені результатами, тобто процес набуває швидкості та переходить з теоретичного до практичного етапу.