Новини

Міжнародна конференція «Центри обслуговування громадян: ефективні та орієнтовані на потреби громадян послуги»

31-10-2016

27 жовтня в Єревані відбулась міжнародна конференція «Центри надання адміністративних послуг: ефективні та орієнтовані на потреби громадян послуги», що була покликана презентувати напрацювання Вірменії, України та Грузії з розвитку цієї сфери та сприяти обміну досвідом між трьома країнами.

У заході взяли участь регіональний директор GIZ у Віменії Анне Кемпа, представники Міністерства територіального управління та розвитку Республіки Вірменія, представники Програми розвитку місцевого самоврядування Південного Кавказу (Local Governance Programme South Caucasus) Грузії та Вірменії та партнери цієї програми. Українська делегація була представлена директорами ЦНАП, представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та проекту «Реформа управління на сході України».

У ході конференції директор Департаменту надання адміністративних послуг Київської міської державної адміністрації (Голова Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг) Наталія Шамрай презентувала основні аспекти децентралізації системи надання адміністративних послуг в Україні, а радник проекту «Реформа управління на сході України» Олексій Кубарь представив досвід проекту в сфері реформування системи надання адміністративних послуг та створення ЦНАПів (Центрів надання адміністративних послуг).

Муніципалітети Вірменії поділилися своїми напрацюваннями щодо створення Центрів обслуговування громадян та в організації їх роботи. Варто відзначити відмінності між українськими та вірменськими Центрами, викликані процесами децентралізації в Україні. У вірменському місті Аштарак, який представники України та Грузії відвідали 28 жовтня, Центр зовні схожий на кращі Центри надання адміністративних послуг, створені в невеликих містах України. Однак в Україні, у зв'язку з останніми законодавчими змінами, такі Центри фінансуються з місцевого бюджету і надходження від адміністративних послуг зараховуються до місцевих бюджетів. У Вірменії в такому Центрі всі адміністративні послуги надаються безкоштовно для громадян, а кошти на утримання Центрів виділяються з державного бюджету за певною формулою, в якій враховується кількість жителів. Окремо варто відзначити, що в вірменських Центрах не надаються паспортні послуги, послуги з реєстрації бізнесу і послуги реєстрації актів цивільного стану. В Україні надання цих послуг передбачено через ЦНАП.

Участь у конференції дала змогу поділитися найкращими українськими практиками у сфері реформування системи надання адміністративних послуг. Досвід інших країн-учасниць свідчить про те, що Україна знаходить на вірному шляху та в багатьох аспектах є взірцем у цьому напрямі. Робота ЦНАП в Україні була високо оцінена учасниками конференції, наші закордонні партнери зацікавилися можливістю перейняти український досвід у цій сфері.

Фото: GIZ Armenia Local Governance Programme South Caucasus