Новини

Методологія обміну кращими практиками в сфері надання адміністративних послуг – німецький досвід

04-12-2012

30.11.2012 в конференц-залі готелю «Дружба» відбулося робоче засідання за участю експертів проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг», представників ЦНАПів міст Луганська, Стаханова, Рубіжного, Свердловська, Краснодона, Алчевська (міста-пілоти Проекту), Головного управління економіки облдержадміністрації та неурядових організацій. Ділився досвідом Доктор Німецького науково-дослідницького інституту (м. Шпайєр, Німеччина) Кай Массер. Модератором заходу виступив Олексій Кубар, технічний радник проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг», відповідальний за компонент «Адміністративні послуги». За підтримки проекту GIZ на Луганщині вже створені та діють Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Стаханові та Рубіжному. У найближчий час планується відкриття центру у Свердловську.

Відповідно Закону України «Про адміністративні послуги», прийнятому 6 вересня 2012 року, до 1 січня 2014 року в Україні міськими радами міст обласного та районного значення повинні бути створені та діяти центри надання адміністративних послуг. Досвід, набутий пілотними містами під час організації роботи центрів, є корисним для інших міст області, які зараз займаються реформуванням системи надання адміністративних послуг.

Кай Массер представив учасникам досвід застосування в Німеччині бенчмаркінгу як систематичного пошуку і впровадження найкращих практик, що приводять організацію до більш досконалої форми. Це досить дієвий в європейських країнах інструмент для визначення становища компанії порівняно з іншими, подібними за розмірами або сферою діяльності, організаціями.

Зокрема, доктор Кай Массер розповів про 3 моделі успіху, які практикуються в Німеччині: KGSt (бенчмаркінг кластери), які працюють на рівні муніципалітетів, CAF (загальна оціночна структура), яка ініційована та підтримується Євросоюзом, та інноваційні кластери, ініційовані Німецьким університетом публічно-правового управління в Шпайєрі.

За результатами засідання учасники прийняли декілька рішень, серед яких опрацювати матриці оцінки діяльності Центру надання адміністративних послуг та визначити коло показників та моделі бенчмаркінгу, яка застосовуватиметься при обміні кращими практиками створення ЦНАПів. Крім того, учасниками робочої групи буде створено 2 тестових кола, до яких на регіональному рівні увійдуть Стаханов, Рубіжне, Свердловськ, Краснодон та Алчевськ, на національному - Луганськ та ще 4 обласних центри, в яких успішно діють ЦНАПи (за їх згодою).

Центр адміністративних послуг в місті Луганську планує відігравати важливу роль в процесі обміну кращими практиками, та створити за підтримки Європейського союзу ресурсний центр для навчання працівників адміністративних органів. В реалізації цих амбітних планів Луганську допомагає проект GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг» та громадська організація Агентство стійкого розвитку Луганського регіону.