Новини

Німецьке товариство міжнародного співробітництва підтримує реалізацію двох проектів, спрямованих на реформування системи адміністративних послуг та спрощення процедури їх надання

11-10-2013

Створення комфортних умов для відвідувачів у Центрі надання адміністративних послуг - це одна сторона, інша - це якість надання послуг, що передбачає підвищення рівня компетентності його співробітників. Тому важливо, яким чином громадяни отримують необхідну інформацію, чи в повному обсязі вона надається та чи можуть співробітники Центру відповісти на всі поставлені питання.

Досягти цієї мети допоможе реалізація проекту «Східноукраїнський учбово-методичний центр компетенцій адміністративних службовців (Ресурсний центр)», що фінансується Європейським Союзом. Він був розроблений і впроваджується Луганською міською радою у партнерстві з проектом «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та громадською організацією «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону». Проект буде реалізовано протягом 2013-2016 років.

"Це буде не просто навчальний центр, а центр з підготовки фахівців - адміністраторів нової формації з глибокими знаннями і умінням грамотно спілкуватися з відвідувачами, дотримуючись етичних норм. Тут будемо вивчати кращі світові практики, запрошувати провідних спеціалістів. Наша головна мета - докорінно змінити підхід адміністративних службовців до виконання своїх обов'язків та покращити рівень обслуговування громадян," - запевнила Ольга Калініченко, директор міського департаменту з питань регуляторної політики та підприємництва.

На 36-й сесії міської ради депутати затвердили програму реалізації проекту зі створення «Ресурсного центру», положення про робочу групу управління проектом і склад цієї групи. Відповідальність покладена на міський департамент з питань регуляторної політики та підприємництва.

Ще один проект, в якому приймає участь Луганськ, називається «Електронне урядування-2013». Він реалізується координатором проектів ОБСЄ в Україні. Крім Луганська, у ньому беруть участь Вінниця та Одеса. Основна ідея проекту - визначити, наскільки городянам важливо і необхідно отримувати послуги через Інтернет в цифровому форматі, не відвідуючи офіційні установи, або як варіант - по телефону через кол-центри. З досвіду інших країн ясно, що отримання послуг в цифровому форматі зручніше як для заявників (не треба фізично кудись йти, чекати, пояснюватися), так і для бюджету (економляться кошти на утримання апарату та приміщення). У всьому світі такі послуги вже давно набули широкого поширення. Система електронного урядування у нас тільки зароджується, тому важливо визначити потребу городян у цих послугах.

З введенням в Луганську другої черги Центру надання адміністративних послуг так само планується створення кол-центру, де можна буде отримати консультацію або уточнити перелік необхідних документів. Зараз експертами проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» прораховується доцільність створення на базі Луганського Центру адмінпослуг регіонального кол-центру, який буде обслуговувати жителів міст Луганської області.

Після збору інформації буде розроблено концепцію надання муніципальних послуг в цифровому форматі та план її реалізації.

Обидва проекти спрямовані на спрощення процедури надання адміністративних послуг.