Новини

На Полтавщині до кінця року представлять концепцію проекту співробітництва громад щодо створення сучасної пожежної частини

20-09-2016

Днями в Полтавській обласній державній адміністрації відбулась робоча зустріч з питань проектів міжмуніципального співробітництва щодо створення сучасних добровільних пожежних частин у Білоцерківській та Шишацькій об’єднаних територіальних громадах.

У зустрічі взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, керівник проекту «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель та німецький експерт з міжмуніципального співробітництва Штефан Дрегер. На зустрічі також були присутні перший заступник очільника області Андрій Пісоцький та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

Представники GIZ відвідали обидві об’єднані територіальні громади для вивчення стану справ та оцінки необхідної технічної та фінансової підтримки. Практична реалізація проекту буде представлена громадськості наприкінці 2016 року. За зразок буде взято добровільні німецькі пожежні частини, які учасники ознайомчої поїздки в рамках проекту «Реформа управління на сході України» відвідали у Німеччині. Пожежні частини у німецьких громадах знаходяться не на утриманні державного бюджету, а мають непряму підтримку з боку місцевого самоврядування. Йдеться про соціальний пакет та податкові пільги для людей, які у вільний від роботи час працюють пожежниками.

«Ми використаємо і німецький досвід, і досвід вітчизняної ДСНС, з якою підписано меморандум про співпрацю, щоб знайти єдину правильну модель, яка відповідатиме українському законодавству та європейським вимогам щодо оперативного реагування, часу доїзду та відстані до віддалених населених пунктів», – зазначив Валерій Головко.

Також у рамках підтримки Полтавського обласного конкурсу проектів співробітництва громад експертами GIZ найближчим часом будуть розроблені критерії, за умови відповідності яким буде додатково відібрано та підтримано ще 1-2 проектні заявки.

Відеорепортаж телеканалу «Місто»