Новини

Напередодні Дня місцевого самоврядування три ЦНАПи Дніпропетровщини отримали кейси Мобільний офіс

07-12-2018

Напередодні Дня місцевого самоврядування у місті Кам’янському три ЦНАПи Дніпропетровщини отримали кейси Мобільний офіс. Завдяки підтримці Проекту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини, відтепер на Дніпропетровщині буде працювати вже 20 кейсів Мобільний офіс. Тож надавати послуги у віддалених куточках громади та забезпечити надання послуг вдома маломобільним громадянам зможуть у Кам’янському, Апостоловому та Тернівці.

Символічно, що рік тому, в грудні 2017 року, з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією було підписано Угоду про реалізацію Проекту. Як зазначила Олена Лічманенко, заступник директора департаменту – начальника управління з питань розвитку адміністративних послуг департаменту економічного розвитку Дніпропетровської обласної державної адміністрації: «Ми дуже радіємо, що саме першу річницю нашої конструктивної співпраці ми відзначаємо в такому форматі – у дружньому колі і ще й з такими крутими здобутками. Завдяки Проекту «Реформа управління на сході України ІІ» відсьогодні на Дніпропетровщині буде працювати вже 20 кейсів Мобільний офіс: 8 – у містах, 5 – в об’єднаних територіальних громадах і 5 – в районах. Ми щиро вдячні вашій команді за активну підтримку Дніпропетровських ЦНАПів, ви організовуєте та впроваджуєте дуже круті заходи для нашої професійної спільноти».

З початком реформи децентралізації влади все більше адміністративних послуг передавалося з центрального рівня органам місцевого самоврядування, і коли процедури надання послуг були вже цілком відпрацьовані та налагоджені, постало питання: яким чином можна ще оптимізувати надання послуг? І, звичайно, розвиток електронних сервісів став для усіх новим напрямком роботи.

«Саме тому, у 2017 році, у новій фазі нашого Проекту з’явився новий компонент, присвячений саме електронним послугам, – зазначив керівник Проекту «Реформа управління на сході України ІІ» Тарас Журавель, – а Дніпропетровщина була обрана партнерською областю для впровадження цього компоненту. Нам дуже приємно, що ми вже долучилися до встановлення програмного забезпечення в ОТГ області, зокрема Реєстрів територіальної громад. І повертаючись до питання якості надання послуг, саме кейс Мобільний офіс сприяє орієнтації послуг на потреби громадян. Тому, напередодні Дня місцевого самоврядування та Нового року, ми маємо змогу передати кейси для трьох наших партнерських громад – Кам’янського, Апостолового та Тернівки».

За словами Марини Гурської, директора Департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янської міської ради, саме завдяки підтримці GIZ та Дніпропетровської ОДА продовжується поширення серед громад регіону інноваційного проекту, а саме кейсу Мобільний офіс, створеного у Кам'янському.

Продовжуючи тему інновацій в обслуговуванні громадян, Олена Лічманенко заінтригувала присутніх: «Дуже сподіваємося, що Дніпропетровські ЦНАПи здивують Україну новим, черговим уже ноу-хау і що коло партнерів Проекту «Реформа управління на сході України ІІ» буде розширюватися на Дніпропетровській землі».