Новини

Навчальний курс роботи з юридично значущими електронними документами сприятиме розвитку електронного документообігу в Україні

27-06-2019

26 червня о 17.00 в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Презентація навчального курсу роботи з юридично значущими електронними документами».

У ході прес-конференції було представлено курс “Цифрова взаємодія громадянина та органів публічної влади”, створений за підтримки Уряду Німеччини в рамках проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Курс орієнтований у першу чергу на представників бізнесу та органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Метою курсу є формування навичок і вмінь для користувачів, які дозволяють створювати, підписувати або перевіряти електронні документи, обмінюватися ними і архівувати їх. Про це повідомила кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова Національної академії наук України Анастасія Гречко. За її словами, курс розбитий на три частини лекційних матеріалів і містить два практичних заняття, які дозволяють засвоїти теоретичний матеріал на практиці. Крім того, вона повідомила про наявність безкоштовного сервісу створення електронних документів з використанням Mobile ID.

Як зазначив координатор проекту «Реформа управління на сході України II» Олексій Кубарь, курс навчання роботи з юридично значущими електронними документами є дуже зручним для користувачів. Він підкреслив, що навчання цифровим навичкам – це один із пріоритетів роботи GIZ Україна.

За словами голови громадської організації «Електронна демократія» Володимира Фльонца, даний сервіс планується вдосконалити і далі шляхом надання можливості не тільки користувачам перевіряти файли і накладати підписи, але і використовувати цей сервіс для інтеграції в інші розробки, що особливо важливо для малого і середнього бізнесу.

«Таким чином можна дуже швидко інтегрувати можливості накладання перевірки підпису з міжнародного європейського формату в бізнес-завдання і ще більше прискорити ведення електронного документообігу на підприємстві, сприяти розвитку електронного документообігу в Україні», – зазначив експерт.

У прес-конференції взяли участь:

  • Олексій Кубарь, координатор проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини
  • Анастасія Гречко, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова Національної академії наук України
  • Володимир Фльонц, голова громадської організації «Електронна демократія»
  • Модератор: Андрій Мелащенко

Джерело: УНІАН