Новини

Об’єднання зусиль громад заради чистого довкілля Пирятинського району

17-04-2015

У Пирятинській міській раді урочисто підписано Договір про співробітництво територіальних громад. Новий проект започатковано спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва для надання якісних комунальних послуг.

Міський голова Пирятина та сільські голови Сасинівки, Білоцерківець, Дейманівки, Олександрівки, Каплинець та Харківець підписали Договір. Суть Договору – реалізувати проект «Придбання сміттєвоза та контейнерів для покращення матеріально-технічної бази громад. Спільний крок до чистоти довкілля Пирятинського краю». За сприяння Німецького товариства міжнародного спіробітництва буде приведено у належний санітарний стан близько 20 сельських населенних пунктів. Це пілотний проект, у якому окрім Пирятина беруть участь ще 2 громади Полтавської області.

Керуючись Законом України «Про співробітництво територіальних громад» підготовчу роботу провели у повному обсязі. Зі свого боку Мінрегіон оцінить дієвість і ефективність норм прийнятого нового закону.

Сам факт підписання Договору вже є юридичною підставою як для територіальних громад, так і для уряду Німеччини щодо початку впровадження проекту.

Подальші дії – тендерні пропозиції на придбання сміттєвоза, вибір і облаштування майданчиків для контейнерів. Протягом 4-5 місяців планується виконати матеріальну частину проекту і почати конкретну роботу з надавання послуг комунальним підприємством «Каштан» із збирання та вивезення твердих побутових відходів шісти сільських та міської ради Пирятинського району.

Голова Пирятинської міської ради Олексій Рябоконь зазначив: «Це початок шляху, на який ми встали ще 2 роки тому. Я вважаю, що це один із тих напрямків, які реально можуть змінити ситуацію в кращу сторону в кожному сільському населеному пункті в питанні надання якісних комунальних послуг на селі».

При реалізації проекту буде напрацьовано досвід, обраховано тарифи, узгоджено стосунки між надавачем послуг – комунальним підприємством «Каштан» та сільськими радами. Для міської ради – це черговий крок до поглиблення співпраці з громадами. Його можна розглядати і в плані підготовки до територіальної реформи.

Довідково:

У відповідності до узгодженого плану та з урахуванням рекомендацій експертів відбувається реалізація проектів співробітництва територіальних громад Полтавської області, які за результатами відкритого конкурсу отримали фінансову та експертну підтримку від проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України»

Всі 5 проектів співробітництва територіальних громад Полтавської області внесені в Реєстр договорів на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України