Новини

Обговорення кращих європейських практик міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з побутовими відходами

24-11-2014

20-21 листопада у Львові відбулась Всеукраїнська конференція «Поширення кращих європейських практик міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з побутовими відходами в Україні». Захід організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки проекту «Реформа управління на сході України» німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні”, канадсько-українського проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» та Програми розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У роботі конференції взяли участь близько 150 представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та організацій, які працюють у сфері поводження з побутовими відходами, представників громадських організацій та зарубіжних компаній.

Відкриваючи конференцію, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов запропонував учасникам за підсумками проведення конференції надати на адресу міністерства необхідні побажання, пропозиції та зауваження.

У ході конференції представники українських та міжнародних організацій представили свій досвід реалізації проектів міжмуніципального співробітництва та державно-приватного партнерства у контексті відповідних директив ЄС щодо управління відходами та інвестиційного фінансування.

Конференція послугувала плідним підґрунтям для обміну досвідом та обговорення спільних проблем, з якими стикаються різні зацікавлені сторони в ході реалізації проектів з поводження з відходами. З цієї причини проект GIZ «Реформа управління на сході України» ініціював започаткування постійної комунікативної платформи, до складу якої увійдуть партнери з реалізації проектів та представники Мінрегіону. Така структура дозволить зміцнити координацію між різними зацікавленими сторонами та створить синергію для розвитку сектора поводження з відходами в Україні. На початку грудня 2014 року Мінрегіон розпочне реалізацію цієї пропозиції.