Новини

Обмін досвідом України, Вірменії, Грузії та Сербії у сфері децентралізації повноважень та наданні послуг, орієнтованих на потреби громадян

03-10-2018

25-28 вересня 2018 року на запрошення Програми розвитку місцевого самоврядування Південного Кавказу, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, відбулася поїздка делегації з України до міста Єреван (Вірменія).

За підтримки проекту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується компанією GIZ, члени української делегації взяли участь у круглому столі «Передача повноважень громадянам та органам місцевого самоврядування» та конференції «Прозоре, підзвітне та орієнтоване на громадян надання адміністративних послуг через центри надання послуг». Метою заходів став обмін досвідом України, Вірменії, Грузії та Сербії у сфері децентралізації повноважень та обговорення кращих практик надання послуг, орієнтованих на потреби громадян.

До складу делегації увійшли представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Асоціації об’єднаних територіальних громад, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Центрів надання адміністративних послуг Лисичанської, Сєвєродонецької та Пирятинської міських рад і Київської міської державної адміністрації.

Під час круглого столу обговорювалися питання пріоритетів країн та тенденції у сфері децентралізації влади, отримання органами місцевого самоврядування нових повноважень та їх реалізація, а також рушійні сили, які стоять за потребою у передачі повноважень та фінансів на місцевий рівень у кожній країні. Конференція, що відбулася 27 вересня, надала можливість країнам поділитися кращими практиками надання дійсно якісного сервісу громадянам, а також заклала підґрунтя для подальшої співпраці.

За словами начальника управління з питань розвитку адміністративних послуг департаменту економічного розвитку Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олени Лічманенко, висновок за результатами поїздки очевидний: Україна активно реалізовує реформу децентралізації, насамперед, у сфері надання адміністративних послуг, яскраво демонструє успішні практики якісної організації роботи ЦНАП та втілює інноваційні проекти, такі як, наприклад, «мобільні офіси ЦНАП», онлайн навчання персоналу ЦНАП усієї країни стандартам обслуговування, електронний моніторинг діяльності майже 800 Центрів, що на цей час працюють в Україні.

Олена Лічманенко зазначила: «Наша делегація гідно презентувала досвід України в сфері децентралізації, практичні аспекти організації діяльності ЦНАП як у столиці, так і в малих містах обласного значення, відгуки від населення щодо рівня задоволеності обслуговування в українських Центрах. Ці декілька днів були настільки насиченими, що здавалося, що ми знайомимося з Вірменією вже протягом тижня. Мабуть, колись так і буде. А зараз чекаємо з нетерпінням нових вражень і зустрічей».

Так, колеги з Вірменії продовжать вивчати досвід України з міжмуніципального співробітництва під час круглого столу, що відбудеться 9 листопада 2018 року у Вінниці.