Новини

Освітня поїздка у Німеччину з питань адміністративних послуг та бенчмаркінгу для партнерів проекту «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні»

16-07-2013

За підтримки проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» з 17 по 22 червня 2013 року відбувся візит у Німеччину групи українських фахівців у сфері надання державних адміністративних послуг. Серед учасників поїздки представники Міністерства регіонального розвитку України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Адміністрації Президента України, Центрів надання адміністративних послуг міст Луганськ, Стаханов, Рубіжне, Лисичанськ та Свердловськ, представники Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, Луганського педагогічного університету ім. Т. Шевченка та експерти проекту «Створення ресурсного центру для надавачів адміністративних послуг».

В рамках поїздки учасники відвідали Німецький науково-дослідницький інститут публічного управління (м.Шпайєр), Центри обслуговування громадян (м.Шпайєр, м.Трір та м.Кельн), кол-центр D 115 у м.Трір та кол-центр у м.Кельн. Учасники освітньої поїздки ознайомилися з концепцією та практичним застосуванням бенчмаркінгу на рівні громад у Німеччині включаючи місцеве водогосподарство, та мали можливість на практиці розглянути переваги та недоліки різних підходів до бенчмаркінгу.

Особливу увагу привернув досвід Німеччини з функціонування кол-центрів та підвищення кваліфікації персоналу Центрів обслуговування громадян. Ці напрямки роботи є дуже актуальними для представників Луганської області, оскільки найближчим часом на базі Луганського Центру надання адміністративних послуг планується відкриття кол-центру та потужного Ресурсного центру, який служитиме платформою для підвищення кваліфікації фахівців сфери надання адміністративних послуг.