Новини

Підсумки реалізації першої фази проекту «Реформа управління на сході України»

30-09-2017

З нагоди завершення першої фази проекту «Реформа управління на сході України» наприкінці вересня відбувся урочистий захід за участі партнерів проекту. Захід був покликаний підвести підсумки реалізації першої фази проекту, презентувати досягнуті кращі практики та обговорити робочі напрямки проекту на наступну фазу роботи. Захід відбувся в Києві і зібрав понад 150 учасників.

Партнерів проекту привітав Тарас Журавель, керівник проекту «Реформа управління на сході України». Після цього учасники переглянули відеофільм про діяльність першої фази проекту за напрямами співробітництво громад та створення центрів надання адміністративних послуг.

З вітальними словами виступили Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Андрій Река та Регіональний директор GIZ Україна та Білорусь Сабіне Мюллер.

«Проект «Реформа управління на сході України» відіграв одну з ключових ролей на етапі децентралізації адміністративних послуг, тому що саме завдяки цьому проекту сьогодні органи місцевого самоврядування мають можливість і повноваження надавати дуже багато послуг, які раніше для них були просто омріяні або недоступні: реєстрація місця проживання, реєстрація бізнесу, реєстрація нерухомості та інші. Саме ця правова база, саме ці законопроекти були розроблені за підтримки проекту, потім схвалені Верховною Радою. І тут мені здається, що роль проекту була дуже важливою», – зазначив у вітальному слові Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

За словами голови Полтавської ОДА Валерія Головка, реформа децентралізації є фундаментальною в Україні. Він наголосив, що «основним лейтмотивом цієї реформи є те, що ми знайшли в собі сили об’єднатися і створити середовище, в якому нам комфортно жити і в якому ми бачимо, як нам жити. Говорячи серйозно і відповідально, я хочу подякувати проекту GIZ, тому що цю впевненість, цю зміну ментальності, відношення до себе особисто і до України нам подарував цей проект. Я дякую нашим німецьким партнерам, які дали нам можливість на своєму прикладі, на своїх помилках, на своїх перемогах зрозуміти, що тільки таким шляхом країна Україна стане повноцінним членом Європейського Союзу. Наостанок я хочу подякувати своїй долі, що я знахожусь у середовищі абсолютно успішних людей. Всі тут – люди, які зробили самі себе, дали можливість і поштовх розвитку своїх територій. Я бажаю всім успіху, наснаги, витримки, тому що шлях, який ми обрали, тільки починається. Я бажаю всім здобутків і перемог».

У свою чергу, регіональний директор GIZ Україна та Білорусь Сабіне Мюллер підкреслила, що успішне втілення міжнародних проектів технічного співробітництва залежить тільки від людей і ні від чого іншого. Вона подякувала присутнім партнерам проекту за плідну співпрацю та привітала всіх із початком нового етапу роботи.

Захід став своєрідним підсумком семирічної діяльності проекту. Наступна фаза проекту матиме назву «Реформа управління на сході України II» і впроваджуватиметься до 2020 року за робочими напрямами:

  • підвищення якості надання адміністративних послуг;
  • розвиток співробітництва громад;
  • запровадження інструментів електронного врядування.

Підсумки реалізації першої фази проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією GIZ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)