Новини

Пілотування тренінгової програми для адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг

20-12-2013

16 грудня 2013 року у залі засідань Луганської міської ради проведено семінар-тренінг, спрямований на поширення знань щодо державної політики та законодавства про адміністративні послуги, ознайомлення з кращим українським і зарубіжним досвідом надання адміністративних послуг.

Тренінги для адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) проводяться у рамках співробітництва проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» та Координаційного центру з упровадження економічних реформ.

Учасниками заходу були представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської облдержадміністрації, Департаменту регуляторної політики і підприємництва Луганської міської ради, а також керівники та адміністратори Центрів надання адміністративних послуг міст та районів області. Відкрили семінар-тренінг заступник Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Червонний Б.С. та директор Департаменту з питань регуляторної політики і підприємництва Луганської міської ради Калініченко О.І. Основним доповідачем виступив кандидат юридичних наук, науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, заступник Голови правління Центру політико-правових реформ Тимощук В.П.

Під час навчання розглядалися питання щодо ідеї (доктрини) адміністративних послуг, основні проблеми споживачів послуг та напрями державної політики у цій сфері. Надано роз’яснення питань щодо загального огляду Закону України «Про адміністративні послуги» та організації роботи Центрів надання адміністративних послуг.

В ході семінару-тренінгу проводилися практичні заняття зі складання інформаційних і технологічних карток процесів надання послуг. Обговорено низку проблемних питань, які негативно впливають на якість надання адміністративних послуг, і розглянуто шляхи їх вирішення.

Учасники семінару отримали нові знання, підвищили свою кваліфікацію, отримали навички щодо використання вимог законодавства та ознайомилися із кращими вітчизняними та зарубіжними практиками створення та функціонування Центрів надання адміністративних послуг.

Зважаючи на актуальне значення питання надання адміністративних послуг, проведення зазначеного заходу для фахівців цієї сфери мало досить високу оцінку, адже від якості надання адміністративних послуг в Україні і, зокрема, в її регіонах, залежить імідж всієї держави.