Новини

При запровадженні первинних електронних документів економіка України може додатково отримати 261 млн євро

27-06-2019

26 червня о 16.00 в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Бізнес та юридично значущі електронні документи – реалії». Захід відбувся за підтримки проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

При впровадженні первинних електронних документів у сфері довірчих послуг, економіка України може додатково отримати 261 млн євро тільки у відносинах між бізнесом і державою. Про це повідомила в ході прес-конференції в УНІАН на тему: «Бізнес і юридично значущі електронні документи - реалії» виконавчий директор незалежного аналітичного центру «Український Центр Європейської Політики» Любов Акуленко.

«Дуже важливо перед прийняттям будь-якого рішення розрахувати економічну вигоду від його впровадження. За прикладом європейців, ми вирішили розрахувати можливий економічний ефект від впровадження первинних електронних документів», – зазначила виконавчий директор незалежного аналітичного центру «Український Центр Європейської Політики» Любов Акуленко. За її словами, дослідження проводилися в сегменті довірчих послуг, а саме в сфері впровадження електронного документообігу, де використовується електронний цифровий підпис.

«Ми вирішили дослідити документообіг у частині бізнес – держава. За нашими підрахунками, при повноцінному приведенні національного законодавства у відповідність до положень законодавства ЄС у сфері електронних довірчих послуг, економіка України може додатково отримати 261 млн євро тільки у відносинах між бізнесом і державою. Ми порахували, що це приблизно 6% зовнішнього боргу», – сказала Любов Акуленко. За її словами, на сьогодні існує три групи проблем, які необхідно вирішити для отримання цього економічного ефекту і успішного впровадження первинних електронних документів у сегменті довірчих послуг. Це, перш за все, імплементація закону про довірчі послуги, оскільки не всі його норми працюють на практиці, обмін електронними документами між бізнесом і перевіряючими органами та навчання державних службовців роботи з електронними документами.

Директор податково-юридичного департаменту компанії «Делойт» Дмитро Павленко сказав, що на сьогодні, на жаль, бізнес досить скептично ставиться до можливості використання електронних документів.

«З 2003 року є закон про електронний документообіг, закон про електронний цифровий підпис. Ці закони випередили час. Законодавство існує давно, але бізнес досі сумнівається, чи законно вести електронний документообіг», – сказав він. За його словами, поки бізнес не заявить про своє бажання працювати в електронній формі і не почне висувати свої вимоги, нічого не відбуватиметься.

У прес-конференції взяли участь:

  • Любов Акуленко, виконавчий директор незалежного аналітичного центру «Український Центр Європейської Політики»;
  • Дмитро Павленко, адвокат, директор податково-юридичного департаменту компанії «Делойт»
  • Олександр Хижняк, керівник IT-проектів Kernel
  • Олександр Шемяткін, адвокат, партнер юридичної фірми «КМ Партнери»
  • Інна Таптунова, адвокат, партнер юридичної фірми «КМ Партнери»
  • Модератор: Андрій Мелащенко

Джерело: УНІАН