Новини

Робоча експертна нарада з питань реалізації законодавства України про адміністративні послуги

11-02-2016

4-6 лютого 2016 року в Києві за сприяння та підтримки проекту «Реформа управління на сході України» відбулось розширене робоче експертне засідання з питань реалізації прийнятих наприкінці 2015 року законодавчих актів з децентралізації адміністративних послуг, які почнуть діяти з квітня-травня цього року. Участь у нараді взяли народні депутати України, експерти, керівники Центрів надання адміністративних послуг обласних центрів України, представники профільних міністерств України.

Учасники наради обговорили актуальні питання у контексті реалізації Законів України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».

У вступному слові Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, зазначила, що реформа адміністративних послуг впевнено набирає обертів. За її словами, перед глобальною електронізацією адмінпослуг необхідно суттєво зменшити їхню кількість та спростити процедуру надання. Найближчим часом Мінекономрозвитку представить громадськості оновлений реєстр адмінпослуг зі значним скороченням їхньої кількості. Заступник Міністра також підкреслила, що «електронізація – це 5 % від вирішення проблем, решта 95 % - це внесення змін до законодавства». Вона наголосила, що на даному етапі для Міністерства надзвичайно важливо почути раціональні відгуки та пропозиції саме від практиків, що реалізують змінене законодавство на місцях.

Заступник керівника проекту «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель зауважив, що прийняті закони - це вже значне досягнення, однак їх практична реалізація - завдання ще більш відповідальне. Надзвичайно важлива консолідація у цьому питанні органів державної влади, що продемонстрували представники Мінекономрозвитку, ДМС, Мінрегіону, Мін'юсту, Держземагентства, а також народні депутати.

Від Державної міграційної служби (ДМС) України участь у нараді взяли заступник голови ДМС Тетяна Нікітіна та Директор Департаменту інформатизації, телекомунікацій та захисту інформації Іван Двойленко. Вони повідомили, що ДМС предбачається 3 моделі доступу до Єдиного державного демографічного реєстру для органів місцевого самоврядування. Найближчим часом ця інформація буде поширена.

Директор Департаменту Державного земельного кадастру Василь Крулько повідомив про процедуру проведення стажувань для адміністраторів ЦНАПів у сфері земельних відносин та критерії доступу адміністраторів до програмного забезпечення після стажування.

Начальник управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Міністерства юстиції України Анатолій Лещенко відповів на проблемні питання, які виникають під час реалізації ЦНАПами делегованих повноважень у цій сфері.

Серед іншого, були обговорені проблемні питання реалізації всіх зазначених актів законодавства, вироблені конкретні пропозиції щодо механізмів їх вирішення та представлені рекомендації слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо реалізації законодавства про адміністративні послуги, які відбулись 1-2 грудня 2015 року в м. Вінниця.  

Одночасно, одностайним рішенням ініціативної групи керівників Центрів надання адміністративних послуг обласних центрів України було вирішено створити громадське об'єднання, метою діяльності якого є:

  • експертне дослідження проблем, що виникають у реалізації діючого законодавства у сфері адміністративних послуг;
  • напрацювання механізмів вирішення таких проблемних питань;
  • участь у підготовці відповідних нормативно-правових актів України;
  • діалог із владою щодо захисту прав місцевого самоврядування у реалізації їх повноважень у сфері обслуговування мешканців своїх територіальних громад;
  • надання практичної допомоги містам та селищам в розробці проектів реформування системи адміністративних послуг на місцях;
  • долучення до фінансування таких проектів міжнародних донорських організацій;
  • навчання персоналу новоутворених та тих, що утворюються, Центрів надання адміністративних послуг;
  • інформування населення щодо мети, завдань та призначення Центрів надання адміністративних послуг та системи як такої.