Новини

Ще один крок вперед у реформуванні центрів надання адміністративних послуг

23-02-2017

22 лютого 2017 року радник проекту з адміністративних послуг «Реформа управління на сході України» Олексій Кубарь взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, на якому розглянуто питання щодо стану реалізації законодавства про адміністративні послуги.

У своєму виступі Олексій Кубарь зазначив, що проект «Реформа управління на сході України» працює у напрямку підвищення якості надання адміністративних послуг з 2010 року. Експерти проекту сприяють ініціативам органів місцевого самоврядування створювати ефективні моделі надання якісних адміністративних послуг, керуючись наступними принципами надання консультаційної допомоги:

  • наближення послуг до споживача;
  • надання послуг без посередників;
  • кошти за надані послуги мають залишатися в місцевому бюджеті;
  • ергономічний та функціональний простір для надання послуг;
  • інформаційні технології надання адміністративних послуг.

«Місцеве самоврядування – це конституційне право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення. Органи місцевого самоврядування представляють інтереси місцевої громади, контролюються громадою, фінансуються з місцевого бюджету та не мають на меті отримання прибутку. А комунальним підприємством в Україні є самостійний господарюючий статутний суб'єкт, що може здійснювати виробничу, науково-дослідну та комерційну діяльність із метою одержання відповідного прибутку», – підкреслив Олексій Кубарь.

У засіданні взяли участь народні депутати - члени Комітету ВРУ, представники міжнародних донорів і організацій, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також громадських організацій, у тому числі Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг.

За результатами слухань Комітетом буде прийнята резолюція, що підтверджує дотримання принципу децентралізації та політики, спрямованої на створення умов для надання адміністративних послуг через ЦНАП як структурний підрозділ органів місцевого самоврядування та підтримку розвитку мережі саме таких центрів надання адміністративних послуг. Комітет підтверджує свою позицію щодо неприпустимості комерціалізації надання адміністративних послуг та створення альтернативних механізмів надання адміністративних послуг, зокрема обласного рівня. Думку Комітету підтримали представники міжнародних організації – учасники слухань.