Новини

Соціологічне дослідження рівня задоволеності населення якістю комунальних послуг та аналіз поточного стану комунальних підприємств

03-10-2013

Впродовж 2013 року міжнародними експертами проекту «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» (далі - Проект), який реалізується на території Луганської області німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у ряді міст було проведено соціологічне дослідження рівня задоволеності населення якістю комунальних послуг з водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами.

У свою чергу, міжнародні експерти Проекту вивчили і провели аналіз поточного стану деяких підприємств, які безпосередньо надають послуги населенню з водопостачання та водовідведення.

Результати аналізу та соціологічного дослідження були відображені у відповідних звітах: «Аналіз існуючого положення водоканалів Алчевська, Краснодона, Лисичанська та Рубіжного» та «Звіт щодо дослідження рівня задоволення споживачів послугами водопостачання, водовідведення та поводження з ТПВ».

Метою проведення «Аналізу існуючого положення водоканалів» було вичерпне дослідження щодо їх діяльності. Були оцінені такі аспекти їх роботи, як операційні та фінансові показники, параметри виробництва та споживання, капітальні витрати, якість води та рівень обслуговування. На основі «Аналізу існуючого положення водоканалів» можуть бути визначені предметні напрямки співробітництва з проектом «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» для подальшої їх реалізації. Зокрема, підтримка Проекту з цих напрямків передбачає в першу чергу заходи технічної допомоги та обмежений обсяг фінансування.

Результати «Дослідження рівня задоволеності споживачів» мають доповнити висновки проведеного нещодавно «Аналізу існуючого положення водоканалів» щодо технічної та економічної ефективності підприємств сектору водопостачання в чотирьох обраних містах, а також допомогти у визначенні нових сфер для співробітництва між Проектом та підприємствами.