Новини

Установча зустріч робочої групи з питань міжмуніципального порівняння діяльності Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП)

25-07-2014

23-24 липня 2014 року у Києві відбулась робоча зустріч керівників ЦНАП міст обласного значення України. Зустріч було організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Головна тема зустрічі – організація горизонтального обміну кращими практиками надання адміністративних послуг.

Учасники зустрічі поділилися досвідом організації роботи ЦНАП та влаштування робочого простору. Найближчим часом на сайті проекту GIZ «Реформа управління на сході України» можна буде ознайомитись з фотографіями та рекомендаціями з цих питань.

Слід зауважити експертну роботу, яка була проведена під час зустрічі. Так, було детально опрацьовано проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрощення надання адміністративних послуг». Робоча група одностайно дійшла висновку, що ці законодавчі ініціативи можуть становити ризики для нормального просування реформи системи надання адміністративних послуг. За результатами обговорення було складено перелік зауважень до зазначених проектів законів.

Окрема сесія робочої зустрічі була присвячена питанням моніторингу ЦНАП, який проводиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Обговорення методології та критеріїв оцінки ЦНАП мало результатом рішення про створення загальноукраїнської інформаційної системи для суб'єктів надання адміністративних послуг та громадян.
Під час роботи учасниками було погоджено Меморандум про спільні дії керівників Центрів надання адміністративних послуг міст обласного значення України та проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) "Реформа управління на сході України" щодо діяльності у складі робочої групи з питань міжмуніципального порівняння діяльності центрів надання адміністративних послуг (кола порівняння).

Наступні зустрічі робочої групи буде присвячено питанням управління персоналом ЦНАП та досвіду впровадження спектру послуг, які користуються найбільшим попитом.

Додаткова інформація:

Робоча група з питань міжмуніципального порівняння діяльності центрів надання адміністративних послуг (далі – коло порівняння) є добровільним об’єднанням керівників центрів надання адміністративних послуг міст обласного значення України.

Діяльність кола порівняння впроваджується за сприяння проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» (2-га фаза попереднього проекту «Підвищення якості муніципальних послуг, Луганська область»).

Метою діяльності кола порівняння є самостійне визначення його учасниками шляхів та методів підвищення ефективності діяльності відповідних центрів надання адміністративних послуг.

Завданнями кола порівняння є:

  • визначення методології порівняння діяльності ЦНАП;
  • обмін інформацією щодо діяльності ЦНАП;
  • визначення інформаційної політики кола порівняння, зокрема, переліку інформації, яка підлягає публікації;
  • генерування ідей щодо покращення діяльності відповідних ЦНАП.