Новини

В Нацкомпослуг відбувся другий семінар модульної програми «Планування управління відходами та закриття полігонів»

15-04-2014

9-10 квітня 2014 року в рамках проекту GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні» проведено дводенний семінар у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг).

Під час семінару були розглянуті наступні теми:

  • методичне керівництво ЄС з планування управління відходами;
  • ключові елементи програми управління відходами Великобританії;
  • планування управління відходами та закриття полігонів в Казахстані;
  • розширена відповідальність виробника;
  • закриття полігонів і приведення системи управління відходами у відповідність з нормами в процесі об'єднання Німеччини;
  • збір муніципальних відходів і роздільний збір відходів у Німеччині.

У роботі семінару взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Національного проекту «Чисте місто» та Інституту економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України.

Семінар був присвячений огляду сфери дії і змісту зобов'язань планування управління відходами відповідно до Рамкової Директиви ЄС щодо управління відходами.

У ході семінару учасники ознайомилися з процедурами планування управління відходами, які застосовувалися у Великобританії і в Казахстані. Крім того, міжнародний експерт з Consulting & Engineering GmbH (Хемніц, Німеччина) представив тему "Закриття полігонів і приведення системи управління відходами у відповідність з нормами в процесі об'єднання Німеччини ".

Загальна оцінка заходу була дуже позитивною. Переважна більшість учасників зазначила, що тематика семінару має пряме відношення до їх роботи. Планується, що в рамках проекту в червні буде проведено ще один семінар, а у вересні 2014 організовано ознайомчу поїздку до Чехії.