Новини

Виїзні комітетські слухання з питань стану реалізації законодавства про адміністративні послуги

20-10-2016

19 жовтня 2016 року в Міському дозвільному центрі міста Київ відбулось виїзне слухання з питань стану реалізації законодавства про адміністративні послуги Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Захід відбувся за сприяння проекту «Реформа управління на сході України», що впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини, програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» та програми розвитку ООН в Україні.

У рамках комітетських слухань було представлено звіти уповноважених центральних органів виконавчої влади про стан виконання положень законодавства України щодо децентралізації надання адміністративних послуг. Представники органів місцевого самоврядування та Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг розповіли про проблеми у діяльності центрів та обговорили шляхи їх вирішення.

Відкриваючи захід, Олена Ледовських, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування зазначила: «Народні депутати профільного комітету приділяють серйозну увагу вирішенню проблем у сфері надання адміністративних послуг. Такі комітетські слухання ми проводили і в Вінниці, і в місті Рівному, і в інших регіонах. Я думаю, що сьогоднішня зустріч стане рушійною силою вирішення проблем, які сьогодні існують в дозвільних центрах».

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України, повідомив, що за наступні 2 роки планується перевести в електронну форму близько 60 послуг. За його словами, кожна послуга розглядається Агентством як окремий проект, в якому технічна частина складає 20-30% роботи, решта – це робота з процедурами надання послуг, врегулювання законодавчих питань та забезпечення якісної взаємодії між реєстрами.

Як зазначив Олександр Каменчук, начальник відділу розвитку системи надання адміністративних послуг Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, станом на сьогодні в Україні вже надає послуги 701 ЦНАП, серед яких 8 – в об’єднаних територіальних громадах, створюються віддалені робочі місця. Пріоритетні напрямки роботи Міністерства включають, зокрема, уніфікацію реєстру адміністративних послуг та запровадження декларативного принципу в деякі процедури надання послуг.

На заході також обговорювалися питання надання послуг Державної міграційної служби (ДМС) через ЦНАПи, роль районних державних адміністрацій, створення ЦНАПів в об’єднаних територіальних громадах, підключення органів місцевого самоврядування до реєстрів та створення сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України.

Підбиваючи підсумки, Олександр Дехтярчук, голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів та нагород, зазначив: «Головні законодавчі речі з адміністративних послуг ми вже вирішили, ми відкрили двері – далі вже питання за виконавчою владою. Мінекономрозвитку має бути рушійною силою цих змін».

За результатами заходу, врахувавши всі зауваження та пропозиції, профільний Комітет підготує рішення комітетських слухань та спрямує на розгляд Верховній Раді України.

Відеозапис заходу: